Podsumowania najciekawszych podcastów w Polsce.
Podsumowania najciekawszych podcastów w Polsce.
biznes

5 podcastów, które pomogą Ci rozwinąć Twój biznes

Bogusz Pękalski rozmawia z Marcinem Osmanem o tym, jak skutecznie działać, by rozwinąć swój biznes. Jak pokonywać dyskomfort w działaniu? W jaki sposób się motywować i czy ta motywacja jest potrzebna? Czy pasja jest wymagana, aby osiągnąć sukces w biznesie? 

Najważniejsze wnioski

 1. Ustal konkretną godzinę w ciągu Twojego dnia – np. przed lunchem czy po pracy, w której będziesz aktywny na social media. W tym czasie odpowiadaj na komentarze pod Twoimi postami. 
 2. Codziennie o ustalonej godzinie dodawaj nowego posta na swoje social media, dotyczącego Twojego biznesu. 
 3. 2 razy w tygodniu dodawaj wideo lub zdjęcie ze swoją twarzą – zawsze możesz zatrudnić modela, jeżeli występowanie publiczne to dla ciebie zbyt duży dyskomfort. 
 4. Użyj pytań Twoich klientów i na nie odpowiadaj w postach, jeżeli nie masz własnych pomysłów. 
 5. Deleguj to, z czym czujesz się niekomfortowo lub nie masz na to czasu. 
 6. Natychmiast zaimplementuj zdobytą wiedzę bez pochłaniania kolejnych informacji, np. odłóż czytaną książkę, by wdrożyć działanie. 

Na PODSTAWIE PODCASTU

Rafał Kujawa i Damian Mielcarek wspólnie dochodzą do wniosków, które ze statystyk Instagrama mają największy wpływ na naszą kieszeń. Na które z nich zwracać uwagę? Jakie posty wrzucać, by konwertować dobrą sprzedaż i rozwinąć biznes?

Najważniejsze wnioski

 1. Zmień swoje konto na firmowe, aby uzyskać dostęp do statystyk. 
 2. Odpowiadaj na komentarze pod Twoimi postami w wyznaczonej godzinie na Social Media lub wydeleguj to zadanie, by zbudować relacje z odbiorcami. 
 3. Sprawdź, które z Twoich dotychczasowych postów zostały przesłane dalej lub zapisane i twórz kolejne w ten sam sposób. 
 4. Użyj socialauditor.io i skontroluj autentyczność Twoich odbiorców – spam lub nieaktywnych followersów usuń, aby nie obniżały jakości Twojego konta.

Na PODSTAWIE PODCASTU

Reklama na Linkedinie nie jest czymś tak oczywistym, jak reklama na Facebooku czy Google. Jest to jednak popularny portal, zwłaszcza wśród osób na wysokich stanowiskach lub posiadających własny biznes. Artur Jabłoński omawia, jak działa Linkedin i czy warto tam reklamować swój biznes.

Najważniejsze wnioski

 1. W reklamie wyklucz wybrane osoby lub firmy, żeby nie dotrzeć do konkurencji. 
 2. Użyj reklamy wideo, która jest najbardziej skuteczna
 3. Wysyłaj spersonalizowane wiadomości marketingowe – są czytane przez 85% osób, które je otrzymują.
 4. Postuj 3 razy w tygodniu, żeby pokazać swój biznes. Twoje posty będą widoczne średnio 2,5 raza dłużej i udostępnione o 20% większej liczbie  osób niż na innych platformach społecznościowych. 

Na PODSTAWIE PODCASTU

Zdjęcia wyróżniające posty czy bloga, to nieodłączny element witryny, warto wiedzieć, jak wybrać legalne grafiki. Marta i Maciej Jamiołkowscy omawiają kwestię bezpieczeństwa zamieszczania grafik oraz rodzaje dostępnych źródeł. 

Najważniejsze wnioski

 1. Nie umieszczaj na stronie zdjęć z Google bez zgody uprawnionego. 
 2. Skorzystaj z banków zdjęć, aby pobrać grafikę na witrynę. Mogą być płatne, jak np. shutterstock.com lub bigstockphoto.com lub bezpłatne, jak pixabay.com, pexels.com lub unsplash.com.
 3. Umieść notkę licencyjną na dole strony, bibliografii.
 4. Sprawdź, czy licencja zdjęcia umożliwia wykorzystanie go w celach komercyjnych – w przypadku licencji bezpłatnej CC BY-NC nie możesz użyć zdjęcia do swojej reklamy. 
 5. Nie wykorzystuj zdjęć ani ich fragmentów do swojego logo – będzie to naruszenie licencji.

Na PODSTAWIE PODCASTU

Aktualnie większość z nas przebywa na Home Office – niekoniecznie z wyboru, a z przymusu. Często również zdarza się, że musimy zostać w domu i zdalna praca sprawdza się najlepiej. Kamil Lelonek -dietetyk i współtwórca Szkoły Optymalizacji Mózgu opowiada o tym, jak zaprogramować swój organizm, aby pracować wydajnie i w pełnym skupieniu, mimo niesprzyjających okoliczności.

Najważniejsze wnioski

 1. Aby pozbyć się senności i spadków energii, zrezygnuj ze spożywania pieczywa, słodyczy, makaronów. Efekty zauważysz już po kilku dniach
 2. Każda dawka alkoholu uszkadza Twój mózg. Zrezygnuj z niego, aby utrzymać wysoką wydajność pracy umysłowej. 
 3. Kładź się spać najpóźniej o 23:00 i spędzaj w łóżku minimum 8 godzin. To zwiększy Twoją koncentrację i produktywność
 4. Ucz się nowych rzeczy w ruchu, aby efektywniej stymulować mózg do pracy i zapamiętywania. 
 5. Użyj aplikacji Brain FM w trakcie nauki, wykorzystując dźwięki przez 15 minut, żeby zwiększyć swoją koncentrację na wykonywanych działaniach.

Podsumowanie tygodnia w każdy piątek!

Jeśli zapiszesz się do newslettera, co piątek dostarczę do Twojej skrzynki krótkie podsumowanie całego Tygodnia. Do usłyszenia!

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Transparent World Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie newslettera zawierającego treści marketingowe dotyczące oferty Spółki, oraz masę wartościowych materiałów. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Więcej informacji na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dołącz do Szkoły Bloga!

Jak zbudować bloga od A do Z
i zmienić go w biznes?

Podsumowanie tygodnia w każdy piątek!

Jeśli zapiszesz się do newslettera, co piątek dostarczę do Twojej skrzynki krótkie podsumowanie całego Tygodnia. Do usłyszenia!

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Transparent World Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie newslettera zawierającego treści marketingowe dotyczące oferty Spółki, oraz masę wartościowych materiałów. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Więcej informacji na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.